top of page

Příběh

Všechno to vlastně začalo natáčením filmu Few Days s Ondrou Bankem. Byl máj, lásky čas a my si řekli ne, ještě ne! A vydali jsme se do Švédska, kde opravdová sezona začíná teprve v dubnu a prašan se drží dlouho…

Po bohatých zkušenostech s heliskiingem všude po světě jsme tehdy díky souhře mnoha štastných náhod položili základy Pure heliskiingu. Základna, z níž jsme vylétali, se ukázala svou polohou zcela ideální. Krátké doletové časy do většiny terénů výrazně zvyšují efektivitu našeho heliskiingu a šetří cenný heli čas. Vesnička Nikkaluokta je současně atmosférou zcela výjimečné místo. Je to výchozí bod většiny dobrodruhů a outdoorových nadšenců, kteří sem přijíždějí z různých koutů světa.

Díky dobrým vztahům s místní komunitou Sámů - tradičních obyvatel, kteří v okolních horách chovají obrovská stáda sobů, jsme schopni velmi citlivě přistupovat k hlukovému narušování místní přírody.

 

Pure heliskiing je projekt, který je osekán o pozlátko obvyklých heli programů tak, aby cena zůstala co nejníže. Naší největší vášní je prašan a jeho pokreslení je naším posláním a prokletím. To je také hlavní náplňí Pure heliskiingu - nic míň.

 

Další pro nás velmi důležitou věcí jsou spokojení klienti. Nádherné linie máme vybrány, ale čas od času nám počasí vzlétnout neumožní. Proto jsme spoustu času strávili také přípravou alternativ pro horší počasí. A výsledek? Sněžné skútry, ice fishing, skialpy a lezení v ledu. Takže nudění se na hotelu Vám rozhodně hrozit nebude...

bottom of page