top of page

Team

 

Jsme profesionálové s mnohaletými zkušenostmi s vedením klientů a daleko delšími s brázděním prašanu. Nenosíme šponovky a neděláme krátké oblouky, surfujeme prašanem a hledáme krásné linie - pro Vás.

DSC_7603-Edit-1.jpeg

ROBIN KALETA

Robin se na lyžích ve volném terénu pohybuje úspěšně už mnoho let po celém světě a je bezesporu jedním z nejzkušenějších a nejlepších freeriderů u nás. Narodil se v Beskydech a tady také jeho láska k lyžování vznikla. Postupně se začal za sněhem vydávat stále dál a dál a když po dokončení studia na právnické fakultě zjistil, že dokáže fungovat jako profesionální freerider, vydal se touto cestou. Má na kontě řadu dobrých umístění na světových freeridových soutěžích a několik úspěšných adrenalinových filmů. Spolu s manželkou Kristýnou a kamarádem Romanem Heczkem začali v roce 2010 organizovat freeridové kempy pod hlavičkou freeridecamps.cz. Koučování a sdílení společných freeridových zážitků na kempech a při heliskiingu je to, co ho momentálně baví ze všeho nejvíc.

stoury.jpg

MARTIN ŠŤOURAČ

Od dětství byl členem horolezeckého oddílu, kde se z něj stal nadšený pískař. Celé mládí závodil v tenisu a orientačním běhu. Poté mu učaroval paragliding a po účasti na několika závodech se začal realizovat přelety ve velkých horách. Jako jeden z mála lidí opakovaně absolvoval paraglidové expedice na Pamír a Tian Šan. OD roku 2013 začal podnikat s Karlem Svobodou skialpové výpravy do vysokých hor – 8 měsíců na hedvábné stezce, několikrát Himálaj, Hindůkuš, Tian-šan, Pamír. Jeho kamarád a skialpinistický kolega Karel Svoboda o něm říká, že je nadšenec, i když ze začátku si myslel, že spíš šílenec. Provozuje spoustu sportů, do kterých jde po hlavě, a jdou mu. Hory se mu staly i profesí, protože absolvoval mezinárodní kurs na horského vůdce UIAGM.
 

DSC_1658-Edit.jpeg

LUKÁŠ PÁLKA

Lukin se narodil a žije v Brně. První kroky po horských hřebenech dělal jako nejmladší člen své početné a hudebně nadané rodiny. Postupně s rodinou podnikal stále náročnější výlety do Beskyd, Roháčů, Tater, Dolomit a Alp. S mamkou také navštívil pohoří Kavkaz, kde ve svých 13 letech vylezl na jeho nejvyšší vrchol – Elbruz (5642 m). Poté se začal intenzivně věnovat sportovnímu lezení a posléze i horolezectví. Během studia střední strojírenské školy působil jako instruktor lezení v HO Lokomotiva Brno. Paralelně se studiem materiálového inženýrství na VUT v Brně absolvoval vzdělávání UIAGM a v roce 2012 se stal horským vůdcem s nejvyšší mezinárodní certifikací. Od stejného roku je v týmu freeridecamps.cz. Na lyžích má rád to, že se díky nim člověk dostane do míst, o kterých si v létě může nechat jen zdát. Navíc je to často ten nejbezpečnější způsob pohybu v horách v nezajištěném terénu – a hlavně to z kopce dolů bývá docela zábava. Na ježdění s kempery ho baví, když si jízdu užívají a smějou se – tehdy má pocit dobře odvedené práce.

MG8_2233.jpg

LUKÁŠ BILKO

Bilo se narodil v Třinci a celé své mládí prožil v malé vesnici Ropice. V dobách dobrých zim trávil volné chvíle v nedaleké obci Řeka, která nabízela skvělý lyžařský areál s velkou možností volného lyžovaní    v Beskydech. Když se k Bilovi dostaly první twintipové lyže a název relativně novodobého sportu „freeskiing“, měl jasno čemu se bude dále věnovat. Se zapálením pro tento koníček objel několik freeridových i freestylových závodů, při kterých navštívil spoustu hezkých míst a hory jako Tatry, Alpy, Kavkaz. Se svými kamarády natočil několik lyžařských videí, ve kterých nesměl chybět pořádný freeride a parta dobrých lidí. Nyní se rozhodl, že ve svém koníčku bude pokračovat a předávat své zkušenosti dál. Díky spolupráci s týmem freeridecamps.cz od roku 2017 tráví zimní sezonu na lyžích  v horách, obklopen skvělou partou lidí. V létě tráví svůj volný čas především bikingem, slacklinou a dalšími sportovními aktivitami. S přítelkyní Káčou žijí v Třinci..

bottom of page